pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Thomas painted 4 pictures Maria painted twice as many pictures as Thomas how many pictures did they paint
what is 5/20 as in a percent
what number is one thousand less than 700,012?
At 3:30 P.M. the angle between the hands of a clock is
Identify as expression or equation 9=2x-4
connecting the past to the present helps you to know how people have ?
Which of these is a physical property? a. conducts electricity poorly b. easy to digest c. does not burn d. becomes moldy quickly
The combination for a like is a 3 digit number. The digits are the prime factors of 42 listed form least to greatest. What is the combination for the lock?
what is the unit rate for 40 meters in 5 seconds
Suppose you want to solve the equation 2a b=2a where a and b are nonZero real numbers describe the solution to this equation justify you description