C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP ELA POEM!!!!! I will give brainlist the the first person!!! Write your own poem imitating Mary Oliver poem called "the wild geese" by following this f
Sam says, "All tigers have stripes." Bob says, "I see a tiger!" What conclusion can Sam draw? What Law did he use to reach that conclusion?
uld Carbon Dioxide be at its lowest level? A) July B) April C) January D) Ma What created the weather anomaly in the winter of 1980?
PROJECT: SUMMARIZE IT! The ability to summarize information is a vital component to understanding the information you read in your coursework. To summarize info
Gavin was thinking of a number. Gavin subtracts 10 from it and gets an answer of 2.7. What was the original number?
Any gïrls here free to talk
My boss is pregnant is it ok to knit him and his husband a baby sweater?
4000+48 yygttccrcrccr
Can someone help me? Im really bad at English ​
List 1 inherited trait that is ONLY based on genetics and is NOT affected by the environment in any way.