dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes a goal of the Populists in the late 1800s? A. They pushed for lower tariffs on imported agricultural products. B. They campaigned for
PLEASE HELP I GIVE THANKS
How do I apply the change of base formula to y=log (sub 3) x
what is 6a-12=8a ?????????? in solving linear equations???
If the Campbell Candy company can produce Sarah's special candy bars at 100 for $165 and 600 for $195 write the cost function for the production process?
What was Vladimir, Grand Prince of Kiev, known for? A. After sending out men to investigate various religions, he chose Eastern Orthodox Christianity as the sta
Which animal could a bulldog mate with to produce offspring? A. sheepdog B. beaver C. raccoon D. tabby cat
Jordan bought a notebook for $5, 6 pencils for $1 each, and a binder for $9. The sales tax for the whole purchase was $2 What percent was the sales tax?( The Fi
give the next term and the nth term of 8,13,18,23,28
why is a conductor important in science terms