shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

witch expression means five times the sum of b and two
does any one now a website were you can decorate a laptop how ever you want or a website where you can design period
2. What role did European allies play in the American Revolution?
Which statement provides the best argument against making major changes to the atmosphere to help protect Earth’s resources? A. There will be less soil and du
Maria and three friends have 1200 soccer cards. If they share the soccer cards equally, how many will each person receive?
“Insolent fool,” laughed the witch, “ you dare to trespass on my property!”
Match term with definition Liquid- Plasma- Solid- Gas- A. Does not flow easily and is difficult to compress B. Has lots of space between the charged particles
The Johnson family has been very busy and has not done their laundry for several weeks. The dirty laundry pile consists of 540 items of clothing they figure the
What caused prohibition?
in the equation 0.80p = 320 what do 0.80,p, and 320 represent