rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Helppp Plssssss Asap!!Thanks
Which of the following best describes the relationship between cells in living things in general? A. The larger the living thing, the larger Are its cells B. A
the kind of wave that has compressions and rarefactions is a/an ___ wave
The ratio of boys to girls is 2:3 if there are 14 girls, how many boys are there.
Write a composition using one of the topics listed below. Your composition needs to be three to five paragraphs long. It must contain an introduction, a body, a
How many roots does the polynomial function, y=(x-8)(x+3)^2 have? A. 2 B. 4 C. 3 D. 1
What value is equivalent to −2 × 32 − 8 ÷ 2 + 6? A) -18 B) -16 C) -7 D) 7
In the past month, Linda rented 1 video game and 6 DVDs. The rental price for the video game was $ 2.80 . The rental price for each DVD was $ 4.30 . What is
3 gallons of paint are needed for a wall that is 100 ft.² how many gallons of paint must be purchased at the store for 480 ft.² of wall space?
Click to read "I Am Offering this Poem" by Jimmy Santiago Baca. Then answer the question. What is the overall emotion expressed in the third stanza of the poem?