kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Expand the brackets and simplify
There are 2 different jobs Jordan is considering. The first job will pay her$4200 per month plus an annual bonus of $4500. The second job pays $3100 per month p
Which is an example of induction? A. As a balloon is rubbed against a person’s hair, the balloon becomes charged. B. As a metal rod is held near an object with
Which of these is an important part of any personal health plan for physical fitness? A. Intense workouts B. An action plan for weight loss C. Regular
Write the first three terms in the binomial expansion, expressing the result in simplifies form. (x+4)^20 I know that the answer is x^20+80x^19+3040x^18, but
what is x, 7/8×x equals 1
What is the best estimate for this product? 81*409?
the answer is actually b i got this wring
Subject content is material learned in a major subject. true or false?
Which of the following statements is correct? The sun is at the center of the solar system and at the center of the universe. The sun is at the center of the