makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate ƒ(x) when x = -10 A. 16 B. No solution C. -7 D. -24
WHICH PROCEDURE IS AN ATTEMPT TO CORRECT A GENETIC , disorder by replacing a mutated gene with a normal allele ? A. Selective bleeding B. Cloning C. Artifici
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!! ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Write and solve an inequality. The sides of a regular hexagon are equal in length. The perimeter of t
Which can use causes a stress fracture
explain how 7.69 * 15.3 = 117.657
A DUI conviction remains on the driver’s record for ______ years. A.15 B.20 C.50 D.75
the driving distance between Manchester and London is 195 miles. Faris intends to travel from Manchester to London by coach. The coach will leave Manchester at
Jacob is standing 112 m from a building. The angle of elevation from where he is standing on the ground to the top of the building is 62°.How tall is the buildi
Solve for x. 2/(x^2-4) - 1/(x+2) = 3/(x-2)
The width of a rectangle is equal to "m" cm, but its length is five times greater than the width. Find the area of the rectangle. m is the variable..not meters