sidijeejdisb86 sidijeejdisb86
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP PLS! It’s question 15

HELP PLS Its question 15 class=

Respuesta :

Grouse57447
Grouse57447 Grouse57447
  • 02-12-2020

Answer:

A: C = 15N

Step-by-step explanation:

30/2 = 15 (the cost of 1 class)

Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of incorporated?
if 203 people are sharing 675 pounds of spaghetti, 414 pounds of tomato sauce and 145 of meatballs, how many pounds of food will they each get?
a 16 ounce box of macaroni costs $2.24.how much does the macaroni cost per ounce.
What 2 numbers add up to 37 and multiply to -210?
Victor borrowed money at 5.25 percent simple annual interest. At the end of the year, the interest on the loan is $255.94. What was the amount of the loan?
an elected official in Rome
Jill and Ben have the same pens Jill has 3 full boxes of pen and 2 loose pens Ben has 2 full boxes of pen and 14 loose pens how many pens are there in a full bo
Natural abilities that people possess are called:
The official leader of the U.S. Senate is the a. President Pro-tempore. b. Speaker of the Senate. c. Vice President of the United States. d. Senate majority lea
Which property justifies this r(s + t) = rs + rt statement