powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

What other countries celebrate the 4th of July?
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
Rule for the relationship between certain quantities. Domain Origin Formula Term
Snap, crackle, pop! Name the cereal capital of the world: a. Kellogg, Minn. b. Battle Creek, Michigan c. General Mills, Idaho
The belief that the U.S. should extend all the way to the Pacific Ocean because it was God's will Spoils system Harriet Tubman Manifest Destiny Dawes Act
What's a Mudslinging. Please help?
This haunting and eloquent military tune originated as a signal to mark the end of the day, and is used today at funerals, wreath-laying services, and memorial
What iconic July 4th edible was nicknamed by sports cartoonist Tad Dorgan? a. hot dog b. popsicle c. pop
i am having trouble on a math problem for over the summer Use the distributive property to express the sum of 48+84 as a multiple of 2 numbers with no common fa
Which two U.S. presidents were impeached?