tlhunter87
tlhunter87
01-01-2021
Mathematics
contestada
31 days, 160 residents multiply it.
Respuesta :
aniette65
aniette65
01-01-2021
Answer:
Step-by-step explanation:
4960
Answer Link
yoda82
yoda82
01-01-2021
Answer:
31
×
16=496
finally adject zero
so the answer is 4960
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
The cost for a pack of 7 padlocks is $23.80 . Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Which revision corrects the inappropriate shift in verb mood? You should get new clothes. And get a haircut. A. Get new clothes. And you should get a haircut. B
The Hawks have 112 games which is 60% of the games they have played this year how many games have the Hawks played this season
a+4/3=-12 What does a=
When solving the equation 3(x-7)=2-x, the property used in the first step is the...
Nash is making a framed enlargement of a Mary Cassatt postage stamp to present to a retired postmaster. He enlarges the stamp using a scale of 2 inches to 1 cen
1. When Alexander and his army invaded Asia in 334 BCE, where did they first meet serious Persian resistance? 2. How many times does the city name Alexandria a
A mouse was placed into a bell jar. After ten minutes the air in the jar was tested. Which shows the correct results? (Options in the Picture)
Today a 9 friends went out for lunch. Their total bill was 55.09, including tax and gratuity. One of them ordered only soda and needed to pay only $1.25. The ot
Can someone help me find the surface area of this please