priyanka84 priyanka84
  • 02-01-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 1 packet biscuit is Rs.17.50,what is the cost of 8 packets of biscuits?​

Respuesta :

deniz013 deniz013
  • 02-01-2021
1 paket bisküvinin maliyeti Rs. 17.50 ise, 8 paket bisküvinin maliyeti nedir?
Answer Link

Otras preguntas

why do banks reward people for keeping money in a savings account?
5. A city finds its residents are moving to the suburbs. Its population is decreasing by 4% per year. If the initial population of the city was 100,000, what
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
multiply (5x2 x − 4)(x 2). 5x3 x2 − 4x − 8 5x3 11x2 − 2x − 8 5x3 10x2 − 4x − 8 5x3 20x2 2x − 8
What logarithmic function represents the data in the table? x f(x) 216 3 1296 4 7776 5 Choices: f(x)=logx5 f(x)=6log
in 4,974, how many times greater is the 4 in the thousands than the ones?
What are the values of x and y?2x+3y=15.5x+y=6
What invention most helped to make the shift to large plantations throughout the Deep South profitable? the textile mill the mechanical reaper the cotton gin th
Which characteristic is given by the principal quantum number? a)orbital size b)orbital mass c)orbital shape d)orbital orientation
Quien me puede dar la respuesta de esto 2(8+4c)=32