JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

write a realated eqation k +26= 61
it cost a manufacturer $8.75 produce a pair of sunglasses that sells for $29.99. How much must a manufacturer sell to make a profit of $17,884
When two objects with different charges are in the same area, the objects will (4 points) Select one: a. vibrate b. move away from each other c. attract each ot
With respect to gift giving and gift receiving, ____ refers to money paid before an exchange.
find the length, width and area of the rectangle formed by the pints R(-2,3), S(4,3), T(4,-1) and U (-2,-1)
4 examples of Substances that sublime?
Direct Variation PLEASE HELP ME
PLEASE HELP! URGENT! WILL GIVE BRAINLIEST! Given f(x)= (-2/3)x+3, solve the questions: 1. Calculate f(3) 2. Solve f(x) = -5
Please help.need help urgent
how many square centimeters are in a square meter?