rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Tan como or tanto/a/s como - decide and make sure stuff matches where it needs to. 1. Ella corre en carreras yo. 2. Y ella va rápidoyo. 3. él puede levantar pes
PLEASE HELP(: thank you
Compared to the New England colonies, the middle colonies
765ab4 is divisible by 36. Compute all ordered pairs (a, b) for which this is possible
Determine if the given statement is true or false. Every natural number is an irrational number. True False
what is the difference of tradition and culture
IQ is normally distributed with a mean μ = 105 and a standard deviation σ =15. What percentage of IQ scores are between 100 and 123? a.45% b.52% c.63% d.88%
American Indians feared the Americans more than the British because?
Which of the following is a good strategy for finding the meaning of an unfamiliar word? Count the syllables in the word and find others that are similar in len
Shelley's lamp is 8 inches shorter than her closet. Her closet is 82 inches tall. How tall is Shelley's lamp