jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

The price level equals 4​, the real GDP is ​$6 trillion in​ base-year dollars, and income velocity of money is 12. Then the money supply increases by ​$200 ​bil
why is elon musk famous ​
True or False: As air masses move, they rarely change temperatures and/or moisture levels.
Hey I need help ASAP! Identify the function shown in this graph
Solve. 7/2 x + 1/2 x =17 1/2 + 9/2 x
Write a letter to your father requesting him to send you money for variouspurpose (like college fee tuition fee hostel fee or for the language class) ​
What happens to the boat when its weight is greater than the buoyant force? What happens to the boat when its weight is less than the buoyant force? What happen
what is a definition and example of Elevation
Choose the correct Preterite conjugation. Ayer, yo (jugar) al béisbol en el parque con mis amigos.
what is the theme of the incident in the life of Albert Einstein​