electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Given a list lst, write a 'for' loop that replaces each element of lst with alternating 0's and 1's, starting with 0. For example, if lst is [5, 3, 7, 0], it sh
the sum of four fifths of n and two fifths of k, minus 3​
Lakshmi has a sample of ammonium nitrate (NH.NO3) that has a mass of 40.10 g. She knows that the molar mass of NH.NO3 is 80.0432 g/mol. To the correct number of
what is a good reflection paragraph about video game?​
Rob is making a scale model of the Solar System on the school field. He wants the distance from the Sun to Jupiter to be 8 metres on his scale model. The real d
Ramirez Company installs a computerized manufacturing machine in its factory at the beginning of the year at a cost of $87,000. The machine's useful life is est
Which of the following statements best describes the process needed to wisely vote for a political candidate:
If you jump off a 10 m diving platform, how long will it take you to hit the water? A. 1.43 s B. 1.74 s C. 2.04 s D. 1.97 s
HELP!! Find the GCF for the list. -6x^2, 15x^3 Find the GCF for the polynomial 32xy-18x^2
Answer this question please than you now by tody