shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the graph of y=√-x-3 Please help!!
Can you please help me?
"a drug interaction may occur when one drug potentiates or diminishes the action of another drug." what does this mean?
Can someone explain how to get the answer,[tex] \frac{105}{2} [/tex]? I'm confused
Which polygon appears to be regular? Figure A Figure B Figure C Figure D
discuss how "Arrangement in Black and White" relates to satire. Focus on explaining why specific parts of the play are satirical. What effect does this have on
A ____ rests on the desk or other flat surface close to the user's computer and is moved across the surface with the user's hand in the appropriate direction to
What country is 29 degrees north latitude and 29 degrees east longitude?
What is the percent of oxygen by mass in a pure sample of fecr2o4? 1. 52% 2. 13% 3. 37% 4. 7.1% 5. 29%?
20% of the past 60% days how many days did it rain