Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

The water which penetrates into the ground is stored in
What was one of president lincoln's first major goals for reconstruction?
Which statements describe a parallelogram that must be a square? Select each correct answer.
the amplitude of the wave is which of the following A. Resonance B. Reflection C. Energy D. Magnitude
What is the difference between
An electron moves across earth's equator at a speed of 2.5 ???? 106 m/s and in a direction 35° n of e. at this point, earth's magnetic field has a direction due
Find the equation of a circle with its center at (5, -2) and a radius of 16. (x - 5)2 + (y + 2)2 = 256 (x + 5)2 + (y - 2)2 = 256 (x - 5)2 + (y - 2)2 = 256 (x +
[tex] (8 + 5\sqrt{x} -98) - ( 3 + 6\sqrt{x-32) [/tex]
PLS HELP WILL GIVE BRAINLIEST (08.03)Consider the following set of equations: Equation M: y = x + 4 Equation P: y = 3x + 6 Which of the following is a step th
What’s a rhythm that emphasizes the off or irregular beat