Hhvccrrrrrrrrt Hhvccrrrrrrrrt
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pound of apples cost $1.35 a pound of cherries cost $3.62. How much will it cost to by 1.6 pounds of apples and 2.5 pounds of cherries?

Respuesta :

braydenhamilton11 braydenhamilton11
  • 02-02-2021

Answer:

apples cost a total of 2.16

cherrys cost a total of 9.05

Step-by-step explanation:

1.35*1.6=2.16

3.62*2.5=9.05

Answer Link

Otras preguntas

Read Help? 15 Points:)
PLEASE HELP ME which of the following uses a noun clause a. do you have any evidence?" the judge asked, standing up b. because the sky was cloudy, sam couldnt
history question down below
under which tab can you find the options for reusing slides from other presentations
Geometry help please
Ella picked the polygon with with the greatest perimeter which of the following polygons did she pick.a triangle with 8 cm on each side,a square with the 5 for
How do you write 6x=7y in standard form
Some people contemplate their lives and realize they are dissatisfied. they realize that missed opportunities have passed, and that they have not accomplished w
Which best summarizes organ systems?
which are ways that all abrahamic religions are related