renee405 renee405
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

how much will a person pay for 4.5 pounds of bananas at a price of $1.25 per pound​

Respuesta :

sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 03-02-2021

Answer:

$5.62 it could also possibly be $5.63 if you have to round up.

Step-by-step explanation:

Answer Link
laciboomgarden5 laciboomgarden5
  • 03-02-2021

Answer: $5.63

Step-by-step explanation: multiply 4.5 by the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

for the given functions f and g,find the composition please help
Transformations of functions and domain
Use the tests for divisibility to determine which numbers divide evenly into the given number. 648
14a + 2 =? 16a 16a +2 14a + 2
A candy manufacturer is interested in the distribution of colors in each of its packages of candy sold. What should the researchers do first?
Please answer In your own words.
Guys this is an important question do NOT PUT A RANDOM ANSWER OR WRITE RANDOM THINGS It’s annoying man
A bug crawls 4 meters east across the kitchen floor in 20 seconds before someone steps on it and squishes it. What is its velocity?
AYUDA!! SE ME OLVIDO COMO RESOLVER GEOMETRÍA ​
What enabled Europe to establish trade networks at this time? 1. most of the scientific ideas where being generated in Europe 2. they had the best armies 3. man