potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A: Miguel says that you can easily separate numbers divisible by 2 into two equal parts. Do you agree? Why or why not? B: Manny says that if Miguel is correct,
Veins carry blood ________ the heart. a. Away from b. Towards c. Neither of the above d. All of the above
If a volcanic eruption lowers the pH of the water in a nearby lake, how might this lowered pH harm living things in the lake?
which particle has the least mass alpha,neutron,betas particle,or proton
What is an angle that measures 1/2 turn
the rank of blood cells in a normal person and one with polycythemia is the same. how can you conclude that the person has polycythemia?
?Do you guys think there is another earth in a different galaxy?
How do you write k less then 24 in algebraic expression.
PLEASE HELP FAST!! 1.) The food label insures uniform definitions for terms that provide special descriptions as "light," "low fat," and "high fiber." T or F 2
How does the constitution limit the power of legislative bodies?