moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Brahmanism gradually changed into Hinduism after the introduction of new beliefs regarding A shrines and temples B. prayer and sacrifice C. worship and rituals
PLEASE HELP AM STUCK THIS IS DUE TONIGHT AND I NEED HELP ASAP!!! forget about the audio recording part i have that part covered!!! It’s almost lunchtime and an
ation, Inequality and Graph b) y = 8 - X y = x
An item on sale costs 20% of the original price. The original price was $16. Use the ALEKS calculator to find the sale price.​
Differentiate Between Natural Greenhouse and artificial Greenhouse?
Help Please and thank you!
What role have plate tectonics played in the formation of the earth's surface?
translate "i would like to do things to you from english to french
Which mixed number is equivalent to the improper fraction 42/5 4 2/5 7 4/5 8 2/5 9 3/5 (16 points)
Which statement best explains why it is so hard to control mosquitoes, fire ants, and other unwanted insects? The characteristics of insects have remained uncha