quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

in a geometric series t1=23,t3=92 and the sum of all of the terms of the series is 62813. How many terms are in the series
solve for m (r=3m+3z) solution is m=___, use integers or fractions for any numbers in the expression (simplify answer) please help
What Is the Function of Alliteration in Literature?
Write down a sensible metric unit for measuring A) the distance from London to Paris B) the amount of water in a swimming pool
What Is the Function of Alliteration in Literature?
@stewyWhich sentence uses a verb that agrees with its compound subject?     A.Waiters and waitresses serve the diners at the banquet.B.cell phones and tablets i
determine whether each expression is meaningful as  a real number  yes or no?   -√9
why did the citizens of Richmond, Virginia feel upset about the actions at Fort Sumter ?
Which sentence uses a verb that agrees with its subject?A.In a dark corner of the attic were many unopened boxes.B.Across the surface of the water glides swans.
@stewyWhich sentence uses a verb that agrees with its compound subject?     A.Waiters and waitresses serve the diners at the banquet.B.cell phones and tablets i