chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

In which system of government would states function independently of eachother
What organization did the United States employ during the Cold War to work covertly in communist countries?
phenotype. describe at least two
What is the process of the brain integration ?
the difference of 8 and the product of 6 and n?
an atomic mass unit is equal to
what produces the largest amount of federal revenue in the united states?
if the mass of a material is 125 grams and the volume of the material is 18cm3 what would the density of the material be?
All are examples of electromagnetic energy except ______. sunlight separating into a rainbow after a rain x-rays showing an image of a person's broken bone circ
the total cost, c, of an item purchased from a store is c = p .07p, where p is the price before sales tax, and there is a 7% sales tax in effect. an equivalent