chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How might a theory relate to a model in science?
Why is it helpful to write numbers in different ways
How do we solve an equation by factoring?Problems such as x² - 9 = 0 and x²  + 13x = -36.
Factoring Trinomals (a=1)b^2 + 8b + 7
Find the slope of the line described by each equation: 8x+2y=96
Answer on this one please: the coastline of the United States is 12,383 miles long.canada's coastline is 113,211 miles longer than the coastline of United State
Describe a situation that could be modeled with the ratio 4:1
a square photo display board is made up of 60 rows of 60 photos each the area of each square photo is 4 square inches how long is each side of the display board
find a whole number x in x/113 so that the ratio is a good estimate for pi
What is the value of the digits 4 in the number 84,230