jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

To transform a plant, scientists inject DNA into a plant leaf. TRUE OR FALSE?
What kind of consumers do omnivores eat?
solve please?xd=y(L-d)please explain the steps also
Dave earns $150 per week plus 3.8% commission.he sold $4175.68 in the month of February. What is his gross monthly earning for february?
Is Charles David Waller in WW1
what is 36 divide by 837
whats 168,356 rounded to the nearest ten thousand
A bank receives 3,450 $100 bills and puts them into stacks of 75 bills each. How many stacks are there?
Show how to find the value of six dimes an eight pennies
Tell whether the set is closed under the operation indicated.If not closed, provide a counterexample.1.) integers under addition                            2.)