RalphT
RalphT
03-02-2021
Mathematics
contestada
Help me please?!?!??!?!!
Respuesta :
Schoolisbestplace
Schoolisbestplace
03-02-2021
Answer:
It's D.
Step-by-step explanation:
Because, it equals to the equation written.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Select all that apply Identify the true statements about service encounters or moments of truth in service industries. (Check all that apply.) Multiple select q
Which of the following is most likely the next step in the series?
Which is the better buy, 3 pounds of apples for $3.99 or 5 pounds of apples for $7.89?
Nca students read 8,542 books in february. if they read the same number in march, how many books will they have read all together?
Which word is NOT a synonym for savory? a. appetizing c. pleasing b. delectable d. repulsive
What is an effect of climate change?
You can run 12 miles in 72 minutes. What is your unit rate in minutes per mile?
Take Quiz Question 1 3 pts Noah raised $54 to support the animal shelter, which is 60% of his fundraising goal. Select the equation that correctly represents th
fgfcggvgvgvvhggggggggggggggggggggggggggggggggggggctf
What mainly does the following passage reveal about those whom Winthrop is addressing