michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Given: x + 2 < -5. Choose the solution set. {x | x R, x < -3} {x | x R, x < 3} {x | x R, x < -7} {x | x R, x < 7}
Twice the difference of a number and 6
Find the scale ratio for the map described below. 1cm ​(map) 50km ​(actual) The scale ratio is 1 to .....?
If you were asked to equate the sides of an equation, how would you do that​
Is x-3 a factor of x- 9x² - 14x + 24?
write down any two efforts for making quality of life​
Is this true or false?​
what is the correct answer to this?​
Consider reaction AgCIO3(aq)+Mgl2(aq)
In the diagram below, BC is an altitude of ABD. To the nearest whole unit, what is the length of CD?