nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

on friday night, john ate pizza for dinner and had 1/2 of the pizza left over. on saturday, he ate 1/3 of what was left. how much pizza did john eat on sunday?
We left King ranch on a december day in 1873. On the Santa Fe trail, we hit bad weather. The Red river was flooded and it took us four days to get the Cattle ac
y-3=-3y-43 solve the equation
9948 Is it divisible by 2,3,4,5,6,9 or 10 Even or odd
En el aula de terecer grado el profesor realiza 8 grupos de 3 alumnos en cada grupo . si sobran 2 alumnos . cual en el numero de alumnos?
All objects that have mass attract each other because of the Law of A. Mass Attractions B. Attractiveness of Matter C. Universal Gravitation D. Electromagne
What is the main emphasis of the Human Genome Project? a. gene mapping c. gene therapy b. gene cloning d. genetically engineered drugs
What is an organization's most valuable commodity? A. Telephone service B. Personnel morale C. Time D. Computer inventory
The sum of two consecutive integers is at least 185. what is the smaller of the two integers? enter your answer in the box.
Which term best demonstrates when an organism is better adapted to the environment that they live in and are more likely to survive and reproduce?