lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

HELP PLS i really need help
Help is much needed please, thank you?
What does Proctor not have to do to confess?
What is the solution to 5x - 15 = -25 ?
Which court would review a decision made by a lower court? the probate court the magistrate court the court of appeals
Which symbol represents a hybrid? Aa dE BB cc
because jakeman didn't want to leave her son side friends relatives and neighbors rushed to set up a meal plan for Sean Jackman and Noah siblings at home. what'
Ms. Gratz went outside last night and saw a full moon as shown: Which moon phase would she see next?
What are the general trends in first ionization energy across a period (LR) within the periodic table? From bottom to top within a group?
You like anime or nah??