samiyahskyers4
samiyahskyers4 samiyahskyers4
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I haven't did my math for a month since brainly tutoring wasn't working. I need you guys help ​

I havent did my math for a month since brainly tutoring wasnt working I need you guys help class=

Respuesta :

ramirezc0 ramirezc0
  • 04-02-2021

Answer:

$2.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
emimultistan03
emimultistan03 emimultistan03
  • 04-02-2021

Answer:

$25 per ft2

Step-by-step explanation:

you have to calculate the area  (20x8=160sq ft) and then get 4000/160 which is $25.

Answer Link

Otras preguntas

what is an repeated decimal equivalency to the fraction 8/9
What is 1/3 of 9 if u know please tell me thanks
rounding 672,831 to the tens place? hundreds place? thousand place? ten thousand place? and hundred thousands place?
what is 62.6 rounded to the nearest tenth
To make fruit salad,Sara uses 28 ounces of pineapple,21 ounces of apples,19 ounces of bananas,and 16 ounces of mango.how many 6- ounce servings of fruit salad c
what the rational numbers equivalent to 6/9
write two integers with different signs that have a sum of -25. write two integers with the same sign that have a sum of -25
60 is 10 times as much as what?60 is 1/10 of what?
how do oceanographers get to the bottom of the ocean?
Central Subs made 27 sandwiches using 12 pounds of turkey. How much turkey was used per sandwich?HELP ME!