angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

Weak battery is considered to be a part of routine ___ A. inspection b. wear and tear c. maintenance d. check
What point is the projection of Q on RT????? A) R B) S C) T
Why does he be so bad
What do heterotrophic cells need to survive?
Patrick is jumping rope to trade for his next boxing match. He learned the correct way to jump rope when he was a member of his schools wrestling team. Which tr
Which group established the village of Seattle? the Collins party the Denny party the Duwamish people the Coeur d'Alene people
how did people react to electricity?
The graph below shows how the price of wheat varies with the demand quantity. Suppose that lower production costs increases the supply of wheat, such that mo
Please I NEED HELP ASAP Graph the system of equations 2x+y=5; 14+7y=35
What is y=3x-2 ? PLEASE HELP!!!