lcavada
lcavada lcavada
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 and a half divided by 6

Respuesta :

2582ali 2582ali
  • 02-03-2021
9/2 x 1/6 = 9/12 = 3/4
Answer Link

Otras preguntas

3 tons of compost cost $8,280.00. What is the price per pound?
The inequality x + 2y ≥ 3 is satisfied by which of the following points? (Select all that apply.) (1, 1) (-3, 4) (-2, 2) (5, -2)
A 2-pound bottle of barbecue sauce costs $22.40. What is the price per ounce
Which statement best explains why women's rights activist were dissatisfied with the fifteenth amendment ?
In order for the states to receive an amendment for consideration, ________ of each House of Congress has to approve it.
How does President Johnson define the problem in his speech? A. He gives many examples of injustices African Americans face with regard to equal rights. B. He u
A rectangle has a length that is 5 inches greater than its width, and its area is 104 square inches. The equation (x + 5)x = 104 represents the situation, where
Some South Koreans feel the country’s economy is corrupt because four families control much of the country’s ____________. industry imports food exports If you
How does the oil from the liver provide limited buoyancy in the absence of a swim bladder
In Mexico, local territories are called: A Gorditas B Estados C Provinces D Caballos