sabahil sabahil
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help me! :(
i'll mark you brainliest <3 20 point
(maths)

please help me ill mark you brainliest lt3 20 point maths class=

Respuesta :

madelinebaker946 madelinebaker946
  • 04-03-2021

Answer: a) 4 b) you could make up to 8 liters

Step-by-step explanation:

Answer Link
10008914
10008914 10008914
  • 04-03-2021

Answer:

See Below! :)

Step-by-step explanation:

The answer to a is just 1.5 x 8

The answer to b is no

Hope this Helps! :D

Answer Link

Otras preguntas

Describe why the prime factorization of a number is sometimes written with exponents?
What is the value of 5,sixths divided by 3,sevenths?
Brianna is getting materials for a chemistry experiment her teacher gives her a container that has 0.15 L of liquid in it Breonna needs to use 0.4 of this liqui
Show how to multiply 6 x 298 using properties and mental math
there are 64 fifth graders at parks school. 3/8 of them bring their own lunch to school. how many of them bring their own lunch?
24% of 289= estimate using a rate per 100 to get answer
A scientist begins working by trying to explain a natural occurrence that is
markup is the best defined as
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
A student completing research for a project enters the following search terms: Drugs AND prescription AND cost Which of the following best describes the likely