BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Of 30 students 1/3 play sports 2/5 of them play soccer how many play soccer
how was the inca goverment uniqe
You are 9 miles from home. You begin biking at a speed of 6 miles per hour. Write an equation in standard form that represents your distance from home (y) after
Of the following, which factor or factors would make it more likely that buying an extended warranty is a good idea? I. The extended warranty overlaps with the
explain how to solve and check the solution to 5x < 40 using properties of inequalities
shane has 5 meters of cloth. He needs 16 meters more cloth to make some curtains. How many meters of cloth are needed to make the curtains?
What comprises all of the inherited genetic factors that provide the framework for an organism’s physical form?
help please........!!!!!!!!!!!!!
a wise and frugal government was the goal that this man stated in his inaugural address
State whether the surface of the water in an aquarium is best modeled by a point, a line, a ray, or a plane.