niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

Consider that 168.0 J of work is done on a system and 305.6 J of heat is extracted from the system. In the sense of the first law of thermodynamics, What is the
What is the answer to 1010-n=101
One way to sort information chronologically is to use?
Arafa has collected data on the relationship between physical attractiveness and judgments of personality characteristics. In order to determine if the results
A sample of 30.00 grams of potassium phosphate was added to a solution containing 100.0 mL of 0.25 M calcium nitrate. Calcium phosphate was precipitated accordi
What is[tex]8 - 8x[/tex]​
Find the value of the following expression. 9 ( − 4 ) − 3 = a0
HELP! 50 POINTS!! WRITE IN YOUR OWN WORDS! Evolution is sometimes a controversial topic. Write a paragraph (minimum 5 short paragraphs) including the following
what is the 10th book in the bible
Answers. Please help me do this page.