sarahsanchez910
sarahsanchez910 sarahsanchez910
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP
At the local bakery, 3 boxes of cookies cost $12.00. How much does each box of cookies cost?
$3.00
$4.00
$15.00
$36.00

Respuesta :

ejpjrocks123
ejpjrocks123 ejpjrocks123
  • 02-04-2021

Answer:

B. $4.00

Step-by-step explanation:

I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00

Answer Link

Otras preguntas

How do I get more used to studying? Like how do I make myself WANT to study and used to it?
Dx+Fy=M, for x.the solution is x=
what is the area of a right triangle that is 4cm high and has a base that is 7cm long
Graph the function[tex]f(x) = \frac{3}{2} x - 4[/tex]Use the line tool and select two points to graph (This part doesn't matter it's just a part of the questio
Can someone solve these for me so I can understand I’m suppose to practice but I’m so confused can someone work out the problems on paper for me? You don’t have
Taxes on import goods
Please need some help on this
which two US presidents had alligators as pets? and who brought his alligator with him when he visited the white house?
a college has a student to teacher ratio of 30 to 2. if there are 180 teachers at the college, how many studentd attend the college?
what is the x intercept of the equation 4x-3y=24