Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Conductors of electricity * A.Nonmetal B-Metalloid C-Metal
What is the purpose of a monologue?
Jamestown Island’s geography made it a favorable location for English settlers because
What is mayla's percent weight loss if she went from 120 pounds to 105 pounds.
Was the Allied invasion of Italy a success?
DUE IN 2 MINTUES PLZZ HELP if a cheetah can travel 6,400 ft per minute, suppose a racecar is driven at the cheetah's top speed, how many miles would it travel i
what makes learning permanent??​
BRAINLIEST IF YOUR RIGHT!!
Find the value of each variable
[tex]14- z=11[/tex] Thx!