Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

round 75.4614 to the nearest thousandth
Which atom has the largest atomic radius? (1) potassium (3) francium (2) rubidium (4) cesium
What does the judicial branch do?
If both the President and the Vice President can no longer serve, who becomes President?
We elect a President for how many years?
If both the President and the Vice President can no longer serve, who becomes President?
What is an amendment?
Compared to the charge of a proton, the charge of all electron has (1) a greater magnitude and the same sign (2) a greater magnitude and the opposite sign (3)
What is a hyperbole?
the product of two integers is 50. one integer is twice the other. find the integers.