Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

do you find it unusual for a blind man to carry a lamp.​
how can writing be used to raise awareness for an issue you care about
What is the least common multiple of 12 and 22 Please help me
need help wit this problemX/fx2 3/4-1 3/20 31 62 12tht's the table, wish I can take a pic of 2​
7+8r+10r pls help me im failing
write the fraction 32/40 in simplest form
What are the solutions of 8 + 6m ≥ 7m + 2 – m?
What river is a border for New Hampshire and Vermont and passes through Massachusetts and Connecticut
Keiko is getting balloons for her grandfather's birthday party. She wants each balloon string to be 12 feet long. At the party store, string is sold by the yard
In the late 1700s, the passage of the Northwest Ordinance allowed for the organization of territories and the admission of states. expansion of the United State