Markieff
Markieff Markieff
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit price in dollars per pound

2 1/4 pounds for $4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What do you think when you see this image? What do you think it represents?
what is the solution to the proportion? 3y-8/12 = y/5​
How much simple interest is earned on $4,558.35 at an interest rate of 3.2% in 9 years?
Look at the following rectangle.Find a binomial expression for the width of the rectangle in terms of x. Justify your answer based on the expressions for the re
The woodson and baker families went to the burger shack for dinner. The Woodsons bought 3 burger meals and 4 hot dog meals for $48. The Barker bought 6 burger m
Which of the following inequalities is correct? -5 > 0 10 < -13 -2 > -5 -5 < -8
Which word best transitions from one sentence to a similar idea in another sentence?
25. Why does increasing concentration usually increase reaction rate?
Look at the following rectangle.Find a binomial expression for the width of the rectangle in terms of x. Justify your answer based on the expressions for the re
Ms. Olsen has 1/8 acre of land divided into 6 equal parts. What is the size of each part? A)1/2 acre B)1/14 acre C)3/4 acre D)1/48 acre