Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

calculate the mass of material whose density is 0.798gcm and the mass of 25g ​
How much state tax is withheld from $36,200 if the tax rate is 4%?
if √x-5 varies directly as y and x=30 when y= 2, find the value of x when y=8.​
I Name the following: 1. It is the mechanism of inheritance of characters from the parental generation to the offspring.​
yx(y+1) + 4x(y + 1) - 5(y + 1) factor
Evaluate the expression shown below and write your answer as a fraction in simplest form(1/10-2/3) ÷ 0.5
Which sentence contains a misspelled word??
How does criminal justice system deals with vulnerable groups such as lesbains, gay, bisexual? in 200 words ​
the therate is in his home which figure of speech is used​
A society can be categorized into different types of based on various modes of life. name them.