kyleemaemitchell
kyleemaemitchell kyleemaemitchell
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please please help please

Please please help please class=

Respuesta :

akiyamitchell10183 akiyamitchell10183
  • 01-06-2021
The answer is 25.6 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation:
How does transpiration play a  role in the water cycle ?
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
What three islands are located off the East African coast
.is a pot holder a conductor or a insulator
A 1 digit number and a 3 digit number have a sum of 205.  The same two number have a difference of 195, a product of 1,000 and a quotient of 40.  What are the t
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
Nadine can send or receive a text message for 15 cents or get an unlimited number for 5 dollars. Write and solve an inequality to find how many messages she can