zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
is a piece of cloth a point, line, or plane?
In 1940 What was Germany’s initial strategy for conquering Britain?
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
What is the series equivalent of two 1000 W resistors in series?
An aircraft has a liftoff speed of 33 m/s. what minimum constant acceleration does this require if the aircraft is to be airborne after a take-off run of 240m?
Who was Malinche and what other name was she called?
The most commonly spoken language in the Fertile Crescent around the time of Jesus was
1.133 g of silver nitrate was heated in an open tube. The silver residue weighed 0.720 g. During the reaction 0.307 g of nitrogen dioxide was also produced. Th
What is square root of 126 + square root of 56 in standard form