abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

How do I do this? I don’t understand
SUPER ULTRA MEGA IMPORTANT QUESTION!!!! IF YOU CAN ANSWER THIS CORRECTLY I WILL GIVE YOU 100 POINTS BUT IF YOU DON'T ANSWER IT CORRECTLY YOU'LL GET A BIG REPORT
What is the length of an with endpoints a 3,2 and b 8,14
One significant difference between an ionic bond, where electrons are taken from one atom and added to another atom, and a covalent or metallic bond, where elec
Assuming weightless pulleys and 100% efficiency, what is the minimum input force required to lift a 120 N weight using a single fixed pulley?
What is Scandiums flammability ?
Explain why you would or would not have a LASIK surgery if you wore contacts or glasses.Describe how public opinions related to this surgery have changed over t
In the image, point A marks the center of the circle. Which two lengths must form a ratio of 1 : 2? (Options are in the images since brainly thought they were h
Can I get help on 12 and 14 please ?
Your pendulum clock which advances 1.0 s for every complete oscillation of the pendulum is running perfectly on Earth at a site where the magnitude of the accel