BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

why did the congress' reconstruction efforts to ensure equal rights to the freedmen fail?
How far is the foul line from the basket?
do the centrioles duplicate during interphase?
The Constitution defines all of the following as limits of the government’s power to tax except that _____.
Which of the following best decribes the new middle class that emerged as a result of industrialization
Which of the following best describes the significance of the case of Marbury v. Madison in 1803? It created the idea of term limits by challenging the power
What characteristics of the cpu and primary storage should be balanced to achieve maximum system performance?
12 to 21 help please
Answer for 13 with explanation and steps shown
Can someone help me translating the following to German? "She got massive attention after she deleted thousands of pictures from her Instagram profile, edited h