batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

What is the lateral area of the rectangular prism? Assume the prism is resting on its base. A. 135 in2 B. 270 in2 C. 300 in2 D. 310 in2
The dimensions of a brick that weighs 25 N are 0.19 m × 0.07 m × 0.095 m. What pressure does the brick exert on the ground if it is resting on its largest face?
what is the cause and effect for the french citizens armies win their revolution for liberty and equality
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
How consumers behaviour affect market equilibrium
The Indus, Ganges, and Brahmaputra were important to ancient India because they were
How consumers behaviour affect market equilibrium
The plans for a shed call for a rectangular floor with a perimeter of 204 ft. The length is two times the width. Find the length and width.
How do u write 6 more the 7 times a number is 41 in algebraic equation??
Two 1 litre jugs are each filled with a mixture of olive oil and vinegar. The first jug has 3 times as much as oil as vinegar and the second jug has 4 times as