frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
What's a positive connotation for vermin
Which equation represents a line that passes through (2, –) and has a slope of 3? y – 2 = 3(x + ) y – 3 = 2(x + ) y + = 3(x – 2) y + = 2(x – 3)
Read this passage from When Birds Get Flu and Cows Go Mad! by John DiConsiglio. E. coli 0157:H7 is generally spread from undercooked meat. But you can also get
Kelly uses a building block to create the top of a tower. The front face of the building block is shown. The block is in the shape of a trapezoid with height 8
what was the main purpose of the three-fifths compromise?
Joel and Gunner both run the 800-meter race. The line graph below shows their times for the first five meets of the track season. What was Gunner's range of ti
Facts about Marian Anderson I will give brainliest
Describe how you made a line plot in this lesson
. Read the passage from “Crossing Spider Creek” by Dan O’Brien.This is not the Old West. It is nineteen eight-seven, autumn, a nice day near the beginn
This is a pair of chromosomes having the same genes at the same loci; these chromosome pairs can have homozygous or heterozygous alleles is called ?