jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP me I need this
What were some of the causes of the french revolution?
What's the answer to this hard question?
-5 (1-5x) + 5 (-8x -2) = -4x -8x Sep by step
What is regulation in an economic system??
Which of these is true of the materials making up the buffy coat in centrifuged blood?
non examples of sovereignty
Use synthetic division to divide (x³+ 12x² + 38x + 26) ÷ (x + 4).
Fossils of archaeopteryx. The carliest known bird show which of the following unique characteristics that indicate its dinosaur origins ?
Example of demand in economics.