rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

A bucket of water with total mass 23 kg is attached to a rope, which in turn is wound around a 0.050-m radius cylinder at the top of a well. the bucket is raise
Y-9=1/4 (x-7) what is the slope of this line?
helppppppppppppppppppp
The blueprint shows the architectural layout for a space John and Jason want to rent out for their birthday party. Every 4 inches in the blueprint represents 3
What is the iPatient? PLEASE HELP!! 20 POINTS!!
An antique car costs $32,000 It gains 8% in value every year. How much will it be worth in 6 years?
Which image shows the correct way of lining up vectors to add them together?
STUDENTS IDENTIFY WITH 50-YEAR-OLD SUPREME COURT CASE by Nina Totenberg 1. PART A: Which statement best expresses the central idea of the text? A Students lear
Calculate the percentage of each element in acetic acid, hc2h3o2, and glucose, c6h12o6.b. these two substances have the same empirical formula. what would you e
Please Help ME ASAP What was the cause of the Monroe Doctrine? a.)Great Britain expanded its fleet of ships on he great lakes b.)France decided to reclaim terri