mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

Jane Peter and Simon have $395 which they wish to divide between them Jane gets $20 more than Peter and Peter gets $15 more than Simon how much does each get
The lens system within a camera forms a _______ on the sensor.        A. virtual, upright image   B. real, inverted image   C. real, upright image   D.
Avani went to the grocery store and bought home a cardboard box that was covered with a sealed top Two end face of the box are squares The area of the face on e
Jack was envious when his cousin Maci became Valedictorian her senior year. "Some people are just born smart, and they don’t have to work for anything," he told
​unlike most of the disorders of childhood and adolescence, the causes of eating disorders are disproportionately related to ____ influences.
Find the difference. 4ab2 − 3ab2
if someone eats three fifths of a whole and left 12 pieces how many pieces were there in a whole
What action did Congress take to support southern African Americans?
Which of the following statements follows from (x - 3)2 = 7?
Which of the following is equal to the rational expression when x does not equal 3 or -10? (x+5)(x-3)/(x-3)(x+10) A x+5/x-3 Bx-3/x+10 Cx+5/x+10 Dx-3/x+5